HSYK’da AKP kazandı, Perinçek zafer çığlıkları atıyor!

AKP-Ergenekon ittifakı anlaşılan cemaat derin devletten bütünüyle temizlenip eski kadrolar, Veli Küçük’ler, Hasan Atilla Uğur’lar (bu isim İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısıdır) ve yandaşları derin devletin kalelerini yeniden ele geçirene kadar devam edecek. İşçi Partisi’nin Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Aydınlık gazetesi, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) Adalet Bakanı ve onun müsteşarının elinde bir araç olarak kolaylıkla kullanılacağını belli eden seçimlerden sonra sonuçları sevinç çığlıklarıyla karşıladı.

Karikatürlerdeki “yazısız” ibaresi gibi, haberleri yorumsuz aktarmak yeterli! Twitter hesabından açıklama yapan Perinçek, “HSYK seçimlerinde Cumhuriyet yargısı kazandı. Türk Devrimi’nin büyük Adliye Bakanı Mahmut Esat Bozkurt’un hâkimleri ve savcıları kazandı” diyor. “Seçilen yargıçların ve savcıların, hükümetin emrinde olmayacağı garantisini ben veriyorum. Hepsi pırıl pırıl Cumhuriyet yargıçları. Ergenekon şüphelisi hakimimiz Metin Yandırmaz 5836 oy aldı, bana 3 kez müebbet hapis cezası veren Ergenekon yargıcı Hüsnü Çalmuk 35 oy. Türkiye Cumhuriyeti'nin taraftarları olarak, Cumhuriyet cephesi olarak Ergenekon tertibini yapanlara karşı 5836'ya 35 üstünlük sağladık. Yargıyı parçalayan, tertiplere alet etmek isteyen Fethullah Gülen grubu yerle bir oldu, bozguna uğradı. Türkiye'nin önü açıldı” diyor.

Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin HSYK seçim sonuçlarıyla ilgili halkı aldatan başlıklar attığını öne süren Perinçek, “Açık söylüyorum yalan yazıyorlar. Seçilen yargıçlar ve savcılar, gerekirse Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişiyi Yüce Divan’a götürebilecek vicdana sahipler. Seçilen yargıçlar ve savcılar, başbakanlık koltuğunda oturanları yargı önüne çıkartacak adalet duygusuna ve bilince sahipler. Yargıda Birlik Platformu Başkanı Sayın Abbas Özden, İşçi Partisi’nde yapılan aramaların yasadışı olduğunu saptamış ve soruşturma açmıştır. Sayın Abbas Özden diyor ki; ‘Biz Atatürk’ün resimlerini öpe öpe büyüdük.’  Türkiye’yi tertiplere sürükleyen Gladyo için, kumpasçılar için HSYK seçimleri tam bir bozgundur. Yurttaşlarımızın gönlü ferah olsun” ifadelerini kullandı.

Biz sadece bir cümleye dikkat çekelim: “Seçilen yargıçlar ve savcılar, gerekirse Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişiyi Yüce Divana götürebilecek vicdana sahipler.” “Gerekirse” imiş! Tayyip Erdoğan’ı yargılamak mutlak bir gereklilik değil Doğu Perinçek için. Ona verilen destek süresince yargılanmaması bu cephe için çok önemli. “Yerle bir olan, bozguna uğrayan” cemaat bitirilene kadar sakın Tayyip Erdoğan’ı yargılamayın! Budur Perinçek’in dediği!

İşte size Tayyip Erdoğan’ın askerleri!