Eyy İsrail! Bekle bizi, ticareti 10 milyar dolara çıkartmaya geliyoruz!

Türkiye'nin burjuvaları akın akın İsrail'e gidiyor. İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh'in Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) başkanı Mehmet Büyükekşi'yi arayarak İsrail-Türkiye işbirliğini geliştirmek için bir buluşma düzenleme teklifi üzerine adeta patronlardan duyan gelmiş. Memleketin burjuvaları seferber olmuş 120 kişilik heyetle İsrail'e gitmiş. Heyetin başını çekenler arasında Erdoğan'a yakın Ahmet Çalık, Nihat Özdemir, Avni Çelik gibi isimler de var. Doğan ve Sabancı Holdingler de tabii ki heyette yerini almış.

Öyle bozulan ilişkileri falan düzeltmeye değil. Zaten "one minute" döneminde bile İsrail'le ticaret azalmak bir yana arttı. Ticaret hacmi 6 milyar dolarlara ulaştı. 120 kişilik dev heyet ticareti 10 milyar dolara çıkartmayı hedefliyormuş. İsrail Ekonomi Bakanı, Ohad Cohen, siyasi gerginliklere takılmayalım yeni sayfalar açalım demiş ama zaten Türkiye'nin para babaları Siyonist katillerle bırakın yeni sayfaları ciltler yazmaya hazır. O kadar hevesliler.

En büyük desteği de Erdoğan'dan görüyorlar. Uluslararası Kudüs Vakıfları Forumu'nda konuşan Erdoğan, halkı Kudüs'e gitmeye ve Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmeye çağırmıştı. Erdoğan söz konusu toplantıda şunları söylemişti:"Yüzbinler niçin Türkiye'den Mescid-i Aksa'yı ziyarete gitmesin. Hiç bahane yok. Gitmeliler. Bu tablonun bize yakışmadığını kabul etmeliyiz." 

600 bin Amerikalı, 400 bin Rus, 300 bin Fransız Kudüs'ü ziyaret etmiş, bizim neyimiz eksikmiş. Erdoğan bu sözleri öyle bir havada söylüyor ki duyan vatandaşı Filistin davasına destek vermeye Kudüs'e gitmeye çağırdığını zanneder. Halbuki işgal altındaki Kudüs'e ziyaret çağrısı yapmak, Filistin davasına destek vermek bir yana ona köstek olmaktır. Filistin için İsrail'e boykot çağrısı yapan Filistin dostlarına çelme takmaktır. Kudüs'teki işgali meşrulaştırmak, İsrail'in turizm gelirlerine destek olmaktır.

Daha önce de Diyanet İşleri Başkanlığı, Mekke ve Medine ile sınırlı olan Umre turuna Kudüs'ü de eklemiş ve bu karar İsrail tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştı. Biz, dünyanın dört bir yanındaki Filistinlilere yasak olan Mescid-i Aksa'ya turizm turları düzenlenmesinin gerçek yüzünü teşhir etmiştik. http://gercekgazetesi.net/genel-haberler/turkiyeden-israile-umre-kiyagi

Patronlar heyetinin ziyaretinde eski bir İTÜ mezunu olan ve şimdi Tel Aviv'de yaşayan, Türkiye-İsrail iş konseyinin kurucusu işadamı Moris Reyna "çocuklarımızı torunlarımızı düşünelim, müşterek yatırım yapalım" demiş. Biz ise çocuklarımız ve torunlarımız için Siyonist korsan devlet İsrail'i boykot edelim, Filistin davasını müşterek davamız olarak görelim diyoruz. Bu vesile ile bir kez daha halkımızı sadece para babası tüccarlara karşı değil lafta Filistin davasını savunup eylemde Filistn'e karşı İsrail'e dost olan din ve siyaset tacirlerine karşı da uyarıyoruz.