Erdoğan Filistinlileri satıyor, dalkavukları hedef gösteriyor

Erdoğan ve AKP’nin Filistin halkını satmasının ardından, AKP’nin dalkavukları, bu büyük ihanetin gözlerden saklanması için beyhude bir çaba içine girdiler. Reislerinin Filistin halkını kendi çıkarları uğruna yüzüstü bırakmasının bunların üzerinde yarattığı şok o kadar büyük ki, şimdi hepsi, ağız dolusu zırvalarla sağa sola saldırıyorlar. Aralarından kimileri, kendi aparatları İHH için, “yeterince yerli ve milli olup olmadığını göreceğiz” bile dedi.

Son olarak Haber7 adlı, AKP destekçisi bir internet sitesinde, Taha Dağlı diye bir “yazar”, Türkiye’de 2009 yılından bu yana Siyonizme karşı ilkeli ve tutarlı bir mücadele yürüten boykot hareketini (BDS Türkiye) ve Filistin diasporasından bir genci hedef gösterdi. Bu “yazar”, daha önce de BDS faaliyetlerinde görev alan bir Filistinliyi hedef göstermiş ve işinden atılmasına vesile olmuştu.

Başlamadan hemen belirtelim: Hedef gösterdiği Filistinli arkadaşımızın, Türkiyeli BDS aktivistlerinin ve Filistin diasporasından kişilerin başına geleceklerden artık kendisi sorumludur. Devrimci İşçi Partisi olarak, Taha Dağlı gibileri uyarıyoruz. İktidarın şemsiyesi altından Filistin halkının gerçek dostlarını ve Türkiye’deki Filistinlileri hedef göstermek kolaydır. Biz, her koşulda BDS çalışanlarının, Filistin diasporasındaki insanların yanında olacağız. Ne Taha Dağlı gibiler ne de onların lafı ile gaza gelecek olanlar, köpeksiz köyde, değneksiz oynadıklarını sanmasınlar.

Biz bu Taha Dağlı gibilerini de, hempalarını da iyi tanırız.. Bunların anti-Siyonizmi, anti-semitizmden öteye gidemez. Dolayısıyla sahtedir. Bunlar, Siyonizme gerçek bir düşmanlık, kendi fırsatçı ideolojilerine halel getireceğinden, Yahudi düşmanlığını bunun yerine ikame ederler. Böylece Siyonistlerin çıkarlarına, başka bir yoldan hizmet etmiş olurlar. Gün gelir, reislerinin İsrail karşıtı makyajı akıverince de paniğe kapılıp, gerçek anti-Siyonistleri parmakla göstermeye, öcü görmüş gibi bağırmaya başlarlar. Taha Dağlı denilen “yazarın” da yaptığı bu. Yazısında, şımarık bir çocuk gibi bağırıyor: “Marksistler, Leninistler! … Bunlara inanmayın!” “Neden inanmayacakmışız acaba?” diyerek, yazının tamamını okuyorsunuz. Bir sürü zırva!

Bu Taha Dağlı denilen “yazar”, önce okurlarını “Filistin’i 70’li yıllara geri götürme projesine” karşı uyarıyor ve solun Filistin’e sahip çıkmasından yakınıyor. Sonra da kalkıp, bugün Filistinlilerin Siyonizme karşı mücadelede Hamas ile “Marksist-Leninist Halk Kurtuluş Cephesi” (Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'ni -FHKC- kastediyor) arasında ayrım yapmadıklarını, bunların birbirlerini eylemlerinden dolayı kutladıklarını yazıyor. Ondan sonra da kalkıp, Türkiye’de yerleşik bir Filistinli gencin HDP bayrağı ile çekilmiş fotoğrafını izinsiz olarak kullanarak, bu genci hedef gösteriyor. Be yazar” efendi! Dön de yazdıklarını yeniden bir oku! Siyonizme karşı Hamas ile FHKC beraber çarpışırken, Türkiye’deki solcuların Filistini desteklemelerinden, ya da Filistinlilerin solcuların yanında olmasından niye rahatsız oluyorsun? Böyle bir mantık olabilir mi?

Dahası var. Bu “yazar”, Türkiye BDS hareketini “Yahudi malını boykot” hareketi olarak tanımlayarak, cehaletini gözler önüne seriyor. Oysa bu “yazarın” fikirdaşları arasından Türkiye’de çakma bir BDS hareketi çıkıp, BDS hareketini ürün boykotuna indirgemeye çalıştığında, Türkiye BDS hareketi bir açıklama yapıp bunun yanlış bir yöneliş olduğunu söylemişti. Taha Dağlı efendi, zahmet edip bunu öğrenmeye gerek bile duymamış. Biraz araştırma yapmak yerine Kudüs Günü’nü aşağılamış, BDS hareketindeki aktivistlerin “sol hatta aşırı sol” olduğunu yazarak, aklı sıra kendi kitlesi gözünde itibarsızlaştırmaya çalışmış. BDS hareketinin “içi boş söylemlerle” Müslümanları kandırdığını yazmış. Oysa Erdoğan gibi yapıp, İsrail’in yıllardır izin verdiği bir limandan, onun izin verdiği malzemeleri ulaştırmakla yetinselerdi, Filistin meselesine hizmet etmiş olacaklardı! Böyle bir zırvayı siyaset bilimi dersinin sınavında yazsa, sıfır alırdı. Ama Haber7’de kendisini köşe yazarı yapmışlar. Kimseyi bulamadılar demek ki.

Gerçeklerin Taha efendiyi ne kadar korkuttuğu ortada. Onlarca reislik ve hamilik edebiyatından sonra, kalemşörü olduğu AKP, Filistin davasını yüz üstü bıraktı. Takke düştü, kel göründü. Gerçekler çok acı ve Taha Dağlı gibilerinin canını yakmaya devam edecek. Ne yapsın hazret? İşi çok zor!

Peki, neden Marksistlerin Filistin meselesini sahiplenmesinden bu kadar korkuyor bu zat? Söyleyelim:

Biz devrimci Marksistler Siyonizme karşı, tutarlı bir karşı duruşu sergiliyoruz, Filistin halkının kurtuluşunu, Filistinli Arapların ve Yahudilerin bir arada yaşayacağı tek, laik bir Filistin devletini savunuyoruz, Siyonist İsrail’in yıkılması gerektiğini söylüyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz.

AKP ve onun çanak yalayıcıları ise, yıllardır Filistin halkının dertlerini, acılarını, kurtuluş mücadelesini, kendi pis iç politikalarına malzeme yaptılar. Ama şimdi Suudi Arabistan - Katar - İsrail trenine binmeleri gerekti. Dolayısıyla, Filistin halkına uygulanan ambargonun katipliğini üstlendiler. Filistin halkına bomba yağdıran İsrail adlı oluşuma NATO üyeliği yolunu açtılar, Filistinlilere ait olup da bu oluşum tarafından çalınmaya hazırlanan doğalgazın pazarlayıcılığına hazırlanıyorlar. Bunun adı ikiyüzlülüktür, ihanettir. Elbet bu coğrafyanın halkları, AKP gibilerinin ikiyüzlülüğünü görecek ve sırt çevirecek. Taha Dağlı gibilerinin korkusu bundan. Ama korkunun ecele faydası yok.

Bitirirken yazmadan geçemeyeceğiz, Taha Dağlı, yazısının bir yerinde, hızını alamayarak şöyle diyor: “İlk kez Türkiye, İsrail’e Filistin adına meydan okuyup, Filistin için somut bir şey yaptırdı.

Arap devletlerinin Siyonizmle çarpıştığı 1967 ve 1973 savaşlarını da mı okumadın be adam? Abdül Nasır’ı da mı duymadın? Bu Filistinlilerin bu kadar zamandır Siyonist düşmana yönelttikleri silahlarının İran’dan geldiğini de mi bilmiyorsun? Yoksa İHH’nın tekfircilere taşıdığı silahlar Filistin’e gidiyor mu sanıyordun, a şaşkın!

Bari sus da, bir şey biliyorsun sansınlar!

NOT: Türkiye BDS hareketi aktivistlerinden Ayşe Düzkan, Taha Dağlı’ya bir yanıt verdi. Bunu da aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz:

http://bdsturkiye.org/makaleler/yeni-surec-uykudaki-trolleri-uyandirdi-ayse-duzkan/