Cihan’la dayanışma İtalya’da elçilik ve konsolosluklar önünde!

6 Şubat Perşembe günü öteki sanıklarla birlikte ilk duruşmasına çıkacak olan Mustafa Cihan Yılmaz’la dayanışma sadece Türkiye’de yürütülmüyor. Son örnek İtaya’dan. Bu ülkedeki kardeş partimiz Partito Comunista dei Lavoratori (PCL-Komünist İşçi Partisi) bir açıklama yaparak duruşma günü Türkiye’nin büyükelçiliğine ve konsolosluklarına yürüyerek Cihan’a ve bütün Gezi militanlarına yapılan baskıyı kınayacağını açıkladı.

Türkiye’de polis 2 Ekim 2013 tarihinde Devrimci İşçi Partisi yöneticisi ve Antalya öğrenci hareketinin önderlerinden Mustafa Cihan Yılmaz yoldaşı tutukladı. Terörle mücadeledeki sorgusundan sonra, 4 Ekim’de Sosyalist Gençlik Derneği üyeleriyle birlikte, Gezi Parkı olaylarında Erdoğan hükümetine karşı yapılan eylemlerde ön sırada yer alarak devleti yıkıcı faaliyetler sergilemek suçlamasıyla dava açıldı.

Kabul edilemez bir provokasyonla karşı karşıyayız. Erdoğan hükümeti kendi siyasi rejiminin içinde bulunduğu ve giderek büyüyen kriz karşısında mücadele hareketinin öncülerine sürekli baskı uygulayarak ayakta kalmaya çalışıyor. Ama Türkiye devrimcileri yılmayacaktır. Rejimle kitleler arasında, hatta rejimin kendi saflarında ortaya çıkmış olan uçurum dönülmez bir kriz haline gelene kadar eylemlerinin yoğunluğunu arttıracaklardır. Ta ki işçi sınıfı ve etrafındaki geniş halk kitleleri Türkiye’de bir işçi alternatifinin önünü açana kadar.

İtalya’nın Komünist İşçi Partisi PCL, Cihan yoldaşa, DİP’e ve tutuklu bütün yoldaşlara tam destek ve dayanışmasını ifade der. DİP’li yoldaşlara ve Dördüncü Enternasyonal’in Yeniden Kuruluşu Koordinasyonu’nun (DEYK) diğer seksiyonlarına paralel olarak PCL de, militanlarına ve örgütlerine, 6 Şubat tarihinde Cihan’ın davasının ilk duruşması münasebetiyle mümkün olan her şehirde Türkiye’nin büyükelçililiği ve konsolosluklarının önünde dayanışma ve protesto eylemleri yapma görevini vermiş bulunuyor.

 

Cihan yoldaşa özgürlük!
Türkiye devrimcilerinin ve mücadelenin öncülerinin üzerinden elinizi çekin!
Erdoğan’ın yozlaşmış ve despotik rejimine son!
Türkiye’de bir işçi hükümeti için ileri!

Partito Comunista dei Lavoratori

 (Komünist İşçi Partisi, İtalya)