İzmir'de "12 Eylülcüleri boykot et!" çağrısı (12-09-2010)

Karşıyaka Çarşı girişinde basın açıklaması okunmaya başlandı. Basın açıklamasında 12 Eylül darbesinin bilançosu okundu ardından geçen 30 yılda herhangi bir değişiklik olmadığı ve darbeci anlayışın değişmediğine değinildi.Baskıların halen 12 Eylül'de olduğu gibi devam ettirildiği,demokratik yürüyüş ve gösterilerde polis ve asker zülmünin devam ettiği vurgulandı.

12 Eylül Anayasası'nın AKP Hükümeti tarafından cilalanıp yeniden onaylatmaya çalıştıklarına değinildi. Ezilenlerin ve Emekçilerin Boykot Cephesinin 12 Eylül rejimi ile hesaplaşma arzusunun referandum oyununa kurban edilmesine müsade etmeyeceği, hazırlanmasında emekçilerin ve ezilenlerin içerisinde olmadığı, görüşlerinin bile alınmadığı bir anayasa için sandığa gitmeme çağrısında bulunuldu. Ayrıca Kürt halkının tanınmadığı, taleplerinin karşılanmadığı, barış ve eşitlik için düzenlemenin yapılmadığı anayasayı boykot edildi. Son olarak ezilenlerin ve emekçilerin iradesinin iki seçeneğe mahkum edilemeyeceği, evet ve ya hayır demek zorunda olmadıkları, ezilenlerin ve emekçilerin iradesini görmeyen bu iki seçeneği boykot edileceği üzerinde duruldu. Eylem atılan sloganlarla son buldu.

Daha sonra DİP Girişimi militanları basın açıklamasının ardından Boykot çalışmalarına devam etti .Saat 14:30'da yine Karşıyaka Çarşı girişinde bildiri dağıtımı ve gazete satışı yaptı. 10 Eylül'de ise Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde gazete şatışı ve bildiri dağıtımı yaptı.