Manisa'da coşkulu 1 Mayıs

Manisa'da 1 Mayıs, Manisa Emek ve Demokrasi Platformunun çağrısı ile kutlandı. Oldukça coşkulu geçen 1 Mayıs'a bine yakın emekçi katıldı. 

14.00'da Manisa Lisesi önünde toplanan emekçiler buradan Manolya Meydanına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında sık sık "Her yer Taksim her yer direniş!", "Yaşasın devrim ve sosyalizm!", "Standart işçisi yalnız değildir!", "Gezi şehitleri ölümsüzdür!", "Faşizme karşı omuz omuza" vb. sloganlar atıldı. Emekçiler Manolya Meydanında toplandıktan sonra KESK dönem sözcüsü tarafından basın açıklaması okundu. Basın açıklamasında AKP'nin emekçilere yönelik uyguladığı baskıya, özelleştirmelere, taşeron zulmüne, esnek çalışmaya karşı verilen mücadeleye değinildi. İşçi sınıfının talepleri dile getirildi. 1 Mayıs'ta Taksim'e konulan yasak kınandı. Basın açıklamasının ardından halaylarla eylem sona erdi. 

 
Bu yıl ki 1 Mayıs, sendika üyesi oldukları için işten atılan ve bir yıla yakın süredir direnen Standart Profil işçilerinin direnişini merkeze aldı. Bu nedenle kortejin en önünde Petrol İş sendikasında örgütlenen Standart Profil işçileri yürüdü.