Kazova direnişçileriyle bayramlaşma

31 Ocak 2013 tarihinde işlerinden çıkarılan ve o günden bu yana direnişlerini sürdüren Kazova Trikotaj işçileri, bayramlaşmak ve yaşanan son gelişmeleri paylaşmak için çağrıda bulundular.

Saat 15.00’da başlayan etkinlikte ilk sözü direnişçi işçiler aldılar. Bu süreçte devletin ve onun kurumlarının gerçek yüzünü iyice görüldüğü belirtildi. İşçiler fabrikada üretime başlamak için adım atar atmaz BEDAŞ’tan görevlilerin gelip elektrik borcu ödenmedi gerekçesiyle elektriği kesmeye çalıştıkları; oysa bu borcun 1 yıldır ödenmemiş olduğu söylendi. Aynı yetkililerin gün içinde elektriği kesememeleri neticesinde gece 4.00’da gelmelerinin Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekildi. Fabrikada üretime devam edildiği ve önümüzdeki hafta seri üretime geçileceği tüm katılımcıların yoğun alkışlarıyla duyuruldu. Konuşma esnasında “İşçiler birleşin, sermayeyi devirin”, “Kazova işçisi yalnız değildir”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Konuşmanın ardından şiir dinletisi ve tiyatro gösterisi yapıldı. Bu sanatsal faaliyetlerin ardından Devrimci İşçi Hareketi, İdil Kültür Merkezi ve Kocamustafapaşa forumu temsilcileri konuşmalar yaparak direnişi desteklediklerini belirttiler. Konuşmaların ardından katılımcılar bir süre daha kalarak, güncel olaylar hakkında konuşmaya devam ettiler.