İzmir, Suriye'ye emperyalist müdahaleye hayır dedi

İzmir'de KESK, DİSK, TMMOB ve İzmir Tabip Odası'nın düzenleyicisi olduğu aralarında Devrimci İşçi Partisi İzmir İl Örgütünün de bulunduğu, sol, sosyalist siyasi partilerin de destek verdiği "Emperyalizmin taşeronu olmayacağız-Suriye'de emperyalist müdahaleye Hayır-İzmir'in NATO karargahı olmasına izin vermeyeceğiz" üst başlıklarıyla bir eylem gerçekleştirildi.

20 Ocak 2013  Pazar günü saat 15.00'de Eski Sümerbank önünde başlayan eylem, kortejler halinde İzmir'in en önemli ve işlek caddelerinden olan 2. Kordon'un trafiğe kapatılıp yürüyüşe başlanmasıyla devam etti.
Yürüyüşe "Suriye'de Sefere, Seferde Zafere Hayır, Sürekli Savaşa karşı Sürekli Devrim" pankartıyla katılan DİP korteji, "TC, Rojava'dan elini çek", "Kürtlerle barış, ABD'yle savaş", "Yıkılsın Siyonist İsrail devleti", "Kalkan kırılsın, ABD üsleri kapatılsın" sloganlarını haykırdı. Eylem, Cumhuriyet meydanına kadar yapılan yürüyüşün ardından KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Yürütmesi adına SES İzmir Şube Başkanı Veli Atanur'un yaptığı basın açıklamasıyla sona erdi.