Her yer Yatağan, her yer İzmir, her yer direniş!

Yatağan'da ve Muğla Milas'a bağlı Yeniköy ve Kemerköy'de bulunan termik santrallerinin ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı santral işçilerinin Ankara yürüyüşünün bugünkü ayağı İzmir'deydi.
 
Hatırlanacağı üzere 2013'ün ilk ayında sendikalaştığı için işten çıkartmalar (Daiyang grevi), fabrika işgalleri (Şişecam işçileri) ve özelleştirme operasyonlarıyla (Yatağan işçileri) dolu dolu bir sınıf mücadelesi yaşanmış ve her 3 mücadelede de kazanımla sonuçlanmıştı. (http://gercekgazetesi.net/isci-hareketinden-haberler/zafer-yatagan-iscisinin).

 
İşçiler, santrallerinin ellerinden alınmasına karşı sırasıyla Yatağan, Aydın, İzmir, Uşak ve Afyon istimkametiyle Ankara'ya ulaşacaklar. İşçiler, 8 Ekim saat 16.00'da İzmir Basmane Meydanına ulaştılar. Türk-İş'e bağlı Maden-İş ve Tes-İş'e üye santral işçileri özelleştirmeye izin vermeyeceklerini "Her yer Yatağan, Her yer direniş", "Direne direne kazanacağız" ve İzmir halkıyla dayanışmak için 'her yer İzmir, her yer direniş" sloganlarıyla yürüyüşlerine devam ettiler.
 
İşçi Partisi, TGB, HKP gibi şovenist partierin bayraklarıyla katıldığı eylem alanınında "sarı sendika" etiketinin arkasına sığınıp işçilere burun kıvıran sosyalist kurumların aksine DİP militanları, Taksim Gezi Parkıyla başlayan ve büyüyen halk isyanını işçi sınıfıyla büyütmek için hazırlanan "Biz Yüzde 99'uz" bildirilerini Yatağan işçilerine ulaştırdı.
 
Yatağan işçisi ve halkı kazanacak!