DİP militanları Mersin Limanı’na dayanışma taşıdı

19 Kasım Cumartesi günü Devrimci İşçi Partisi’nin farklı şehirlerden gelen temsilcileri 121 gündür direnişte olan Mersin Liman işçilerinin çadırına toplu bir ziyaret gerçekleştirdi.

Çadıra sloganlarla giren DİP militanları, bir ay boyunca İstanbul, İzmir, Ankara, Konya ve Antalya gibi illerde yürüttükleri Mersin Liman İşçileri ile dayanışma kampanyası sonucunda topladıkları dayanışma mesajlarını işçilere ilettiler. Turizm, metal ve belediye işçilerinden gelenlerin yanı sıra 110 gündür kendileri gibi direnişte olan Savranoğlu Deri işçilerinin dayanışma mesajları işçiler için büyük bir moral oldu. Liman işçileri de bu dayanışmayı cevapsız bırakmayarak karşı mesajlarını yazdıkları kartları DİP militanları aracılığıyla işçi kardeşlerine gönderdiler.

Gelen mesajların okunmasının ardından gün sonuna kadar çadırda işçilerle sohbet edildi, şarkılar söylendi, halaylar çekildi. Direniş çadırındaki coşku, liman içerisinde çalışmaya devam eden işçilerin ilgisini çekerken gün boyunca onların da çadıra ziyaretleri eksik olmadı. En coşkulu halay ise geçen yıl limanda kazanılan Akansel direnişinin öncü işçilerinden birisinin kendi direnişleri sırasında yazdıkları “işçiler direnecek, sermaye yenilecek, sendika bu kapıdan, halaylarla girecek” şarkısını söylemesiyle çekildi.

DİP militanları çadırdan ayrılırken, özellikle kilometrelerce uzaklardaki işçi kardeşlerinin gösterdiği dayanışma örneğinin liman işçilerinde yarattığı coşku halen sürüyordu.

Dayanışma Sürecek, Mersin Liman İşçisi Kazanacak!