DİP Çorlu'da ilk kahvaltısını düzenliyor!

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi İstanbul’a yakın, Avrupa ve Asyayı bağlayan bir konuma sahip olduğu için son on yılda fabrikaların hızla taşındığı bir sanayi bölgesi halini almış. Hal böyle olunca İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Adana ile beraber Türkiye sanayisinde Çorlu’nun da adı anılır olmuş.

700'den fazla fabrikaya sahip ilçeye her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Hemen her sektörden firmanın bulunduğu ilçe, göçlerle beraber de işçi yatağı haline de gelmiş. Devrimci İşçi Partisi olarak işçilerin ve emekçilerin olduğu her yerde onlarla omuz omuza mücadele vermeyi ilke edindik ve işçi mücadelesini hayatımızın merkezine yerleştirmekten daima onur duyduk. Şimdi yıllardır özlemini çektiğimiz bölgelerde artık “varız” diyecek gücümüzü toplamış bulunuyoruz. Çorlu, bizi mücadelede deneyimli ve yüreklerindeki inanç ışığı gözlerine yansıyan insanlarla buluşturdu. 

Yakaladığımız güçle artık politik değerlendirmeleri işçilerin tam kalbinde, Çorlu’da yapıyoruz. Emekçilerin sesini dinlemek ve seslerini duyurmak için bültenlerimizi ve gazetelerimizi ulaştırıyoruz. Artık işçi servis güzergâhlarında DİP afişleri var. Bugün burjuva partilerine hepsigitsin demek, yarın “Kıdem tazminatı genel grev sebebidir” diye haykırmak için. Dağıttığımız bildirileri servislerden uzanan ellere sıkıştırıp bir işçi kardeşimize daha dokunmak ve yalnız olmadığımızı hissetmek ve hissettirmek için buradayız. 

Ve Çorlu'daki işçilerle 1 Mayıs meydanına omuz omuza çıkmadan önce birlikte güç ve moral toplayacağımız kahvaltımızda buluşuyoruz. 

27 Nisan saat 11:00'de gerçekleştireceğimiz kahvaltıya Çorlu'daki tüm işçi ve emekçi dostlarımızı bekliyoruz. 

Yer: Cahit Sıtkı Tarancı Cad. Çınar Apt. No:6 Çorlu (Deva Diyaliz karşısı)

Saat: 11:00

İletişim telefon: 0 530 112 91 09