ÇHD Antalya Şubesi: Yaşayıp kimin haklı olduğunu görelim!

21 Ocak Pazartesi günü Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Antalya şubesi ÇHD’li avukatlara yönelik yürütülen operasyonları protesto etti.

21 Ocak Pazartesi saat 12:00’de Antalya Adliyesi önünde buluşan ÇHD’li avukatlar, DHKP-C  adı altında yürütülen operasyonda gözaltına alınan ve tutuklanan avukatlara destek olmak için bir basın açıklaması yaptılar.

 

Basın açıklamasını Antalya ÇHD Şube Başkanı Av. Nusret Gürgöz okudu. Yapılan basın açıklamasında operasyon şu sözlerle tarif edildi: “Biz bu operasyonun nedenini bilmekteyiz. Operasyon, genel başkanımızın Suriye halkıyla dayanışmak üzere, Suriye’de bulunduğu sırada, Suriye halkı adına NATO’ya ve Suriye’nin kuzey, ülkemizin güney sınırından çetelerin geçmesine izin verenlere karşı dava açmak ve bu konuda Suriyeli hukukçularla görüşmeler yaptığı sırada bu operasyon başlatılmıştır. Operasyon mazlum Suriye halkına destek sunduğumuz için ABD emperyalizmi ve onun taşeronu AKP tarafından yapılmıştır.”

Basın açıklamasının devamında ÇHD’nin bu baskılara boyun eğmeyeceği, her ne şart altında olursa olsun ezilenlerin avukatlığını yapmaya devam edeceği vurgulandı. Basın açıklamasından sonra eylem sona erdi. Basın açıklamasına ÇHD’nin yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve Devrimci İşçi Partisi militanları da katıldı.