Cemal Kamacı inşaatında kaynaksız iskeleden düşen işçiler ölümden döndü

Okmeydanı’nda Cemal Kamacı Spor salonu inşaatında çalışan üç işçi çatıdan düştü. 30 Mart sabahı gerçekleşen olayda bir işçi 7 metreden, iki işçi ise 5 metreden ikinci kattaki beton zemine çakıldı. Bel ve kollarında kırık olan işçiler Okmeydanı SSK hastanesinde ameliyata alındı.

Burjuva basını kazanın bilinmeyen bir sebeple gerçekleştiğini yazsa da aslında bu doğru değil. İşçileri ölümle burun buruna getiren olayın sebebi inşaat iskelesinin kaynağının yapılmamış olması ve bunun iskeleye çıkan işçilere bildirilmemesi. İşçiler sabah iskeleye çıkarken giysilerini, kemerlerini muntazam şekilde giyip tüm bireysel emniyet tedbirlerini almışlar. Ancak işçilerin kaynağı yapılmamış iskele için yapabilecekleri hiçbir şey yok tabii ki. Gerekli önlemleri almak ve uyarıları yapmak yöneticilerin işi.

Devrimci İşçi Partisi İstanbul İl Binası’nın karşısında yer alan Cemal Kamacı spor salonunda gerçekleşen bu kaza sonrasında partimiz işçileri hastanede ziyaret etmiş, geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve konunun takipçisi olacağını bildirmiştir.