Bursa yolsuzluklara karşı yürüdü

Türkiye’nin gündemi şu sıralar yolsuzluk haberleri ve gözaltılarla oldukça meşgul. Ali Ağaoğlu’ndan Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’e kadar birçok kişi yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alınırken, ayakkabı kutularından milyon dolarların çıkması, AKP ile cemaatin karşı karşıya kalması, çok sayıda insanın tepkisine yol açtı. Bu durumu protesto etmek isteyen halk sokaklara döküldü. Gündemi meşgul eden bu yolsuzluklara sessiz kalmayan illerden biri de Bursa idi.

19 Aralık Perşembe günü saat 19.00 ‘da ‘’Diren Bursa’’ yolsuzluklara karşı sloganlar eşliğinde yürüdü. Mahfel’den başlayan yürüyüş Heykel’de basın açıklamasıyla son buldu. Yapılan basın açıklamasında yolsuzluklara ve AKP hükümetine karşı tepkilerini dile getiren Diren Bursa şu ifadeleri kullandı:

"11 yıldır birlikte çalıp çırptıkları, talan ettikleri, yağmaladıkları, vergileriyle halktan topladıkları halkın paralarıdır, kentlerimizdir, doğamızdır, geleceğimizdir. Haziran isyanında kentine, doğasına, haklarına sahip çıkarak özgürlük, saygı ve adalet talebiyle sokağa dökülen milyonlar AKP ile cemaat arasındaki kavganın bütün taraflarından, sömürü ve yağmanın kaynağı sermayeden hesap soracaktır."