Antalya'da taşeron işçiler, belediyeye yürüdü

Eylül ayından beri ödenmeyen alacakları için mücadele eden ve haksız gerekçelerle işten çıkarılan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü taşeron işçileri, belediye binasına yürüdüler.

15 gündür Park ve Bahçeler Müdürlüğü önünde işten atılanların işe iadesi ve ödenmeyen kıdem tazminatları için çadır direnişini sürdüren emekçiler, saat 14.30’da Kapalıyol Halkbankası önünde bir araya geldiler. Belediye binasına kadar süren yürüyüş esnasında, “Emekçiye uzanan eller kırılsın”, “Taşeron işçisi köle değildir”, “Taşeron sistemine son”, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız” sloganları atıldı.

Direnen taşeron işçilerden biri olan Hacı Temur, "Emeğimizin karşılığını almak için mücadele ederken, bizlere engel olmak isteyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, park bahçeleri işçileri arkadaşlarımızı işten çıkartmıştır. Bu keyfi işten çıkarılmaları protesto etmek için ve ödenmeyen alacaklarımızı almak için buradayız" dedi.

Açıklamanın ardından yarım saatlik oturma eylemine başlayan taşeron işçileri, direnişte kendilerinin yazıp bestelediği türküyü hep beraber söylediler. Haklarını elde edene kadar çadır direnişine ve her Çarşamba protesto yürüyüşlerini sürdüreceklerini belirten emekçiler, eylemlerini alkışlarla bitirdiler.