Mücadelemizden ve ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz!

ht solar

Yakın bir zamanda sendikamız Birleşik Metal’in bağlı bulunduğu şubede yapılacak olan seçimlerin yaklaşması ile beraber, patron ve ortakları içeride hem karışıklık hem korku yaratma peşinde.

Ekonomik kriz, küçülme, işten atma vb. gibi her toplantıda, yapılan her görüşmede yeni bir saldırı planı sunuyorlar. Aldıkları teşviklerden, ettikleri kârlardan, gizli kapaklı anlaşmalardan tek kelime etmeyenler ağızlarından işten atmayı, tutanak tutmayı, disipline vermeyi, sendika temsilcilerini yok saymayı eksik etmiyorlar.

Bizler yaklaşan seçimlere ve sözleşme dönemine planlı ve hazırlıklıyız. Unutulmasın ki bu fabrikaya sendika; yasa, hukuk tanımaz patronlara karşı fabrika işgali ile gelmiştir. Unutulmasın ki HT Solar işçileri yapılacak her türlü pazarlığa ve saldırıya; işgal, grev, direniş diyerek cevap verecektir.

Bizler de şunu çok iyi bilmeliyiz ki patronların her türlü saldırısına karşı birlik olarak, örgütlü olarak cevap verebiliriz ve sendikalar biz işçilerin alın terinden arttırdığı aidatlar ile, kavga ile, örgütlenme sürecinde verdiği bedeller ile var ettiği, büyüttüğü örgütleridir. Bizler örgütlenmeye, mücadele etmeye, sendikamızı büyütmeye, denetlemeye devam edeceğiz.

Ayak oyunları oynayarak, güçlenmeden, büyümeden birliğimizi ve sendikamızı koruyamayız.

Yapılması gereken sınıf mücadeleci işçilerin sendika yönetime gelmesidir, içeride dışarda patronlara ve sömürü düzenine karşı tek yumruk olmaktır. Sendikaya sahip çıkmak onu denetlemektir.  Sınıf mücadelesi ve ilkelerden taviz vermemektir.

Bizler HT Solar işçileri ne mücadelemizden ne ilkelerimizden taviz vermiyoruz. Sendikamıza sahip çıkalım, denetleyelim, sınıf mücadeleci işçiler sendika yönetimine diyoruz.

Gebze HT Solar’dan bir işçi

 

Bu yazı Gerçek gazetesinin Ekim 2019 tarihli 121. sayısında yayınlanmıştır.