İlk günden 365. güne mücadeleye işçi dostlarıyla hep birlikte

İlk günden 365. güne mücadeleye işçi dostlarıyla hep birlikte

Cargill direnişi bugün itibarı ile 347. gününde. 17 Nisan tarihinde kota düşmesini sebep göstererek işten çıkarılan 14 işçi sıcağa, yağmura, kara soğuğa aldırış etmeden kararlı bir şekilde yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Biz direniş yoluna çıktığımız gün sadece kendimiz için bu yola çıktık ancak bugün bütün işçi sınıfının sorumluluğu altında yolumuza devam ediyoruz. Çünkü siz emek dostlarının ziyaret ve destekleriniz bize yeni bir ufuk açtı. Mücadelenin önemini anladık. Kazanılana kadar da bu yoldan dönmeye niyetimiz yok.

Cargill direnişinin siz emek dostlarına daha çok ihtiyacı var artık. Biz işçiler siz dostlarımızı yanımızda gördükçe zafere olan inancımız artıyor.

Bizlerin davaları da görülmeye başladı. Bir tarafta direnişimiz devam ederken bir taraftan da hukuki olarak haklarımız için mücadelemiz devam ediyor.

Bizler Cargill direnişçileri olarak diyoruz ki bizim direnişimizin adı Cargill direnişi ancak biz bütün işçi sınıfı adına mücadele ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki biz kazandığımızda başka fabrikalarda makinaları başında çalışan emeği sömürülen bütün işçilere umut ışığı olacağız. Diyecekler ki Cargill işçisi gibi mücadele edebilirsek biz de kazanabiliriz.

Yolumuza vazgeçmeden devam ediyoruz. 17 Nisan 2019 tarihinde direnişimizin 1. yılında Cargill direnişçileri olarak Ataşehir Paladium Towers’da bulunan Cargill genel müdürlüğü önünde sabahtan akşama kadar oturma eylemi gerçekleştireceğiz. Ayrıca aynı gün saat 14:00’te Cargill işverenlerine taleplerimizi tekrar iletmek için bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Tüm emek dostlarımızı basın açıklamamıza bekliyoruz. İşçi sınıfının kazanabilmesinin tek yolu mücadele, mücadeleyi kazanabilmemizin tek yolu birleşebilmemiz.

Selam olsun bütün direnenlere. 

30.03.2019

Tek Gıda İş'ten Suat Karlıkaya ve Cargill direnişinden işçiler

 

Bu yazı Gerçek Gazetesi'nin Nisan 2019 tarihli 115. sayısında yayınlanmıştır.