Tuzla'da hayır toplantısı

Devrimci İşçi Partisi, Tuzla İçmeler bürosunda hayır toplantısı düzenledi. Önce alınan kahvaltılık malzemeler hep birlikte yendi. Ardından bir yoldaşımız kısa bir sunum yaptı. Emekçilerin neden hayır demesi gerektiğini anlattı. Hayırı örgütlemek için Tuzla bölgesinde yapılan çalışmalardan örnekler verdi. 

Toplantıda birçok emekçi söz aldı, katkı sundu. Kristal İş Duravit Seramik işyeri temsilcisi, başkanlık sisteminin işçilerin yararın olmadığını ifade etti. Şişecam'dan bir işçi, evetçileri ikna etmenin üzerinde dururken, 'hayırın önde olduğunu asla unutmamalıyız' dedi. Çalışmalara ara vermeden daha çok emekçiyle temas kurup ikna edilmesi gerektiğini söyledi. Kocaeli Üniversitesi'nden öğrenci bir yoldaşımız, evet çıksa da mücadelenin devam edeceğini ifade etti. Hayırın aynı zamanda işçi-emekçi düşmanı bu düzenin yıkılması için bir adım olacağını ancak hayır çıksa da evet çıksa da istibdad rejiminin başka yöntemlerle tesis edilmeye devam edileceğini ifade etti. Torlak tersanesinden bir işçi, hayırcıların 2 kez hayır oyu kullanamadığını, bu yüzden evet oyunun yüksek çıkması beklenen emekçi bölgelerinde çalışmaların yoğunlaşmasının önemini anlattı.

Toplantıda Gerçek Gazetesi'nin eki Öncü İşçi temel alınırak, maddeler üzerinden de tartışmalar yapıldı. Evet diyen emekçilerin ikna edilmesi için neler söylenebileceği konuşuldu. Canlı geçen tartışmalardan sonra Tuzla bölgesinde yapılacak çalışmalarda buluşmak üzere toplantı sona erdi.