Türk Metal, MESS'e karşı Gölcük’te basın açıklaması düzenledi

12 Ocak Cuma günü Kocaeli Gölcük Anıt Park'ta Türk Metal sendikası Ford ve yan sanayi fabrikalarının 8:00-16:00 vardiyasındaki işçilerle bir basın açıklaması düzenledi. Yaklaşık 500'e yakın işçinin bulunduğu meydana, işçiler fabrikada mesai bitiminden sonra servislerinden inerek sloganlarla girdi.

Sloganların bitiminde basın açıklamasını Gölcük Şube başkanı Mehmet Şener okudu. Basın açıklamasında işçilerin taleplerinin masada kaldığı, sözün bittiği yerde eylemlerin başlayacağını dile getiren Şener, MESS'in tekrar görüşmeye çağırmasıyla gittiklerini lakin %3,2'lik zam tekliflerini %6,4'e çıkardıklarını ama bunun Türk Metal'in %38'lik talebinin yanından bile geçmediğini dile getirdi. Şener MESS'in bu dayatmalarına karşı her daim sokaklarda ve meydanlarda olacağını dile getirerek basın açıklamasını bitirdi.

Basın açıklamasında grev kelimesibir kezbile geçmezken, Şenerbasın açıklamasını okumadan önce “arabulucu raporu geldikten sonra grev kararı alıp grevi uygulayacağız”dedi. Bu söyleminden sonra işçiler hep birlikte ''Susma Haykır Grev Haktır!'' sloganını attı. Basın açıklamasının bitimiyle işçiler meydanı boşalttı.