Turizmin başkenti Antalya'dan Dora işçilerine selam

30 Kasım Pazar günü saat 13:30'da Antalya'nın merkezi noktalarından biri olan Attalos Heykeli önünde Dora işçileriyle dayanışma için Devrimci İşçi Partisi ve Turizm İşçisinin Sesi bülteni okurları bir eylem düzenlendiler. 

Tüm Emek Sen'de örgütlenen Dora Otel işçileri sendikalı olma haklarını kullandıkları için işten atılmışlardı. Otel yönetiminin küstah işten çıkarma gerekçelerinden biri de "güler yüzlü olmamak"tı. Bugün turizmin başkenti Antalya'nın göbeğinde Devrimci İşçi Partisi ve Turizm İşçisinin Sesi bülteni okurları olarak Dora işçilerinin onurlu ve haklı mücadelesine omuz veren bir dayanışma eylemi gerçekleştirdik. Eylemde öncelikle işçi katili sermayeye karşı mücadele edileceği ve bu mücadelenin büyüyerek devam edeceği belirtildi. Dora işçilerinin mücadelesine selam gönderilen bir konuşma yapıldı. "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek, Dora işçisi kazanacak" sloganlarından sonra turizm işçisi bir arkadaşımız tarafından basın açıklaması okundu. Çevreden ve yoldan geçen, tatil gününe denk gelmiş olan turizm işçileri, eyleme alkışlarıyla destek verdiler.

Basın açıklaması esnasında "Turizm işçisi kazanacak, Dora işçisi yalnız değildir, sendika hakkımız engellenemez, Dora işçisi kazanacak, işçilerin birliği sermayeyi yenecek" sloganları atıldı. Dora işçilerine ve tüm turizm işçilerine selam gönderen ve mücadelelerine ortak olduğu belirtilen basın açıklamasından sonra Dora işçilerinin mücadelesini merak eden halka bilgi verildi. Eylemi izleyen birçok turizm işçisiyle sohbet edildi.