Turizm-Otel işçisinden metal grevine destek

Turizm-Otel İşçisin Sesi Antalya’da metal grevine destek ve bakanlar kurulunun grevi 60 gün erteleme kararını protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bugün(31 Ocak) 14.00’de şiddetli yağmura rağmen Attalos heykeli önünde toplanan Turizm-Otel işçileri “Metal grevi, grevimizdir”, “Grev hakkımız engellenemez” yazılı pankart arkasında basın açıklaması gerçekleştirdi. ”Metal işçisi yalnız değildir” sloganıyla başlayan basın açıklamasını grup adına turizm işçisi Ramazan Tuncer okudu.

Basın açıklamasında bakanlar kurulu kararının kabul edilemez olduğuna değinen Ramazan Tuncer sözlerine ” Bizler turizm işçileri, bu soruların cevabını çok iyi biliyoruz ve olduğumuz her yerde seslendiriyoruz. “Milli güvenlik” diye arkasına sığındığınız ve her meselede temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze getirdiğiniz sadece patronların cebinin güvenliğidir sizin için. Metal işçilerinin grevi tıpkı Ankara’nın göbeğinde direniş çadırlarını kuran TEKEL işçileri kadar sizleri korkuttu. Korkmakta haklısınız! Bizler işçiler olarak bu gidişe dur diyeceğiz. Bundan sonra grevlerimize, direnişlerimize hazırlıklı olun! “ diyerek devam etti. Basın açıklaması sık sık “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”,”Metal grevi grevimizdir”,”Grev hakkı engellenemez” sloganlarıyla kesildi.

Basın açıklaması Turizm-Otel işçisinin sesi adına metal grevini selamlayarak sonlandırılırken turizm-otel işçisinin her daim metal işçisinin yanında olacağı şu sözlerle vurgulandı.” Turizm İşçisinin Sesi olarak metal işçilerinin grevini bütün sınıf dayanışmamızla selamlıyoruz. Metal işçisi kardeşlerimiz, abilerimiz, ablalarımız greviniz grevimizdir, sahip çıkın. Grevler bakanlar kurulları istediği için değil işçiler istediği için biter. O fabrikaların bakanları da, başbakanları da, cumhurbaşkanları da sizlersiniz. O grevin ne olacağı kararını sendikanızla beraber ancak siz alırsınız. Greviniz ve mücadeleniz, haklı, meşru, kazanmaya hazırdır. Biz turizm-otel işçileri olarak yanınızdayız.”

Basın açıklamasının okunmasının ardından eylem “Sendikalar göreve genel greve”, ”İşgal, grev, direniş”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”, “Metalin grevi, grevimizdir” sloganlarıyla sona erdi.