Taşeron işçileri İzmir’de eylem yaptı

Taşeron yasası uyarınca eski hükümlü olan ve emekliliği gelen 150 bin işçinin işsizlikle karşı karşıya kalması nedeniyle, DİSK Genel-İş sendikasına üye işçiler İzmir’de eylem yaptılar.

Taşeron işçileri, 9 Mart günü İzmir-Konak Eski Sümerbank önünde saat 14:00’te coşkulu bir eylem gerçekleştirdi. DİSK Genel-İş’in örgütlediği eyleme, Belediye-İş ve KESK destek verdi. Ayrıca, Devrimci İşçi Partisi (DİP), “Taşeron yasaklansın! Herkese güvenceli iş!” dövizleriyle katıldı. Eylemde, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı basın açıklamasını okuyarak işçilere seslendi. Memiş Sarı, yargı yolunun kapalı olduğunu, dayatılan haksızlığı kabul etmeyip her türlü mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi. Sarı sözlerini bitirirken, mücadeleden vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Taşeron işçiler tarafından sık sık "Kurtuluş yok ya hep beraber ya hiçbirimiz!", "Bu daha başlangıç mücadeleye devam!" sloganları atıldı. Mücadelenin devam edeceği sözleri verilirken, hükümetin yaptırımları devam ettiği takdirde bir günlük iş bırakma eylemi yapılacağı söylendi. Eylem işçilerin hep beraber attıkları sloganlar ile sona erdi.