SES Bakırköy Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) 9. Olağan Genel Kurulu, 19 Şubat Pazar günü İstanbul Bakırköy Belediyesi Altan Erbulak Sahnesi’nde gerçekleşti.

Genel kurul, delegasyonun salt çoğunluğunun oluşmasıyla başladı. Mevcut yönetimin gündem önerisi alındıktan sonra Bakırköy eş başkanı Nuran Güngör açılış konuşması yaptı. Faaliyet raporu, mali rapor ve denetleme kurulunun sundukları raporlar aklandıktan sonra delegasyonun konuşmalarıyla genel kurul devam etti.

Genel kurula katılım oranı oldukça düşüktü. Canlı tartışmalar olmadı ve somut öneriler gündeme gelmedi. Bununla birlikte yapılan her konuşmada referandum sürecinde olduğumuz vurgulanarak sendikanın Hayır’ı örgütleyen bir sendika olması gerektiği üzerinde duruldu. Yeni sürecin tam bir mücadele süreci olması, KHK (Kanun Hükmünde Kararname) listelerinde isim aramak yerine direnme hatları kurulması gerektiği, mücadele geleneğinin terk edilmemesinin önemine vurgu yapıldı.

 9. dönem şube yönetim kurulu seçimlerinde, 2’si bağımsız olmak üzere 6 liste yarıştı. Her listeden çeşitli kurullara adayların yerleştiği 9. Olağan Olağan Genel Kurul kapanış konuşmasıyla son buldu.