Serapool grevi devam ediyor

İstanbul'da Pendik'in Kavakpınar bölgesinde bulunan SeraPool fabrikasında, sendikal örgütlenmeye öncülük ettiği için bir işçinin işten atılması üzerine üretimi durduran Serapool işçileri, 27 gündür fiili greve devam ediyorlar. Patronun işten atma tehditleri, 10-15 kişiyle üretime devam ediliyormuş gibi gösterip grevi kırma çabaları ve polis zoruyla işçileri fabrika bahçesinden çıkarması da işçilerin birliğini bozamadı.

4 Temmuz Cumartesi günü Devrimci İşçi Partisi olarak grevci işçileri ziyaret ettik. İşçiler bizleri oldukça sıcak karşıladılar. Arçelik LG fabrikasındaki işçilerin selamını getirip oradaki süreci anlattık. Fabrikalarındaki süreç ve yapılabileceklerle ilgili sohbet ettik. İşçiler, morallerinin iyi olduğunu ve patron sendikayı tanıyana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söylediler.

Sürecin başından beri en önde bulunan kadın işçiler, diğer işçilere de yol göstermeye devam ediyor. Serapool işçileri emekten yana tüm insanları kendilerini ziyaret etmeye ve mücadelelerine desteğe çağırıyorlar. Alandan ayrılırken bizleri sloganlarla ve alkışlarla uğurlayan SeraPool işçilerine Devrimci İşçi Partisi olarak desteğimiz devam edecek.