Paris'te Flormar eylemleri 7. haftasında

Flormar direnişi ikinci ayına girerken, Paris'te Grev ve Direnişlerle Dayanışma Komitesi de dayanışma faaliyetlerini kesintisiz sürdürüyor. Paris'in en işlek alışveriş caddelerinde her hafta farklı bir Yves Rocher mağazası önünde gerçekleşen eylemlerin yedincisi, Paris'in Chaussée d'Antin bölgesinde yapıldı.

Chaussée d'Antin'daki Yves Rocher mağazası önünde toplanan eylemciler bir süre Fransızca sloganlar ve bildirilerle sokaktan geçenlere Flormar direnişi hakkında bilgi verip boykota katılarak direnişi destekleme çağrısında bulundu. Komitenin çağrı metninin mağaza önünde okunmasının ardından yaklaşık 20 kişilik grup, Paris'in en önemli alışveriş noktalarından biri olan Lafayette'in önünden sloganlarla geçerek burada alışveriş yapmaya gelmiş olan Fransızlara ve turistlere Fransızca ve İngilizce bildirilerle boykot çağrısında bulundu.

Yürüyüşün sonunda aynı bölgede bulunan bir başka Yves Rocher mağazasının önüne ulaşan kitle eyleme burada devam etti. Eylem boyunca Yves Rocher mağazasının kapılarını kapatarak, içeri girmek isteyen müşterileri dahi almaması dikkat çekti. İçeride alışveriş yaptıktan sonra çıkan bazı müşteriler de, Türkiye'deki direniş hakkında bilgi aldıktan sonra Yves Rocher'den alışveriş yapmayı keseceklerini ve durumu protesto etmek için Yves Rocher'ye mail atacaklarını belirttiler. Yaklaşık bir saat süren eylem sloganlarla sona ererken, bir hafta sonra başka bir Yves Rocher önünde buluşmak üzere sözleşildi.