Nestle'de açlık grevi sürüyor

Devrimci İşçi Partisi direnişçi Nestle işçilerini fabrika önünde kurdukları çadırda ziyaret etti. Bursa Karacabey'de, sözleşme döneminde Öz Gıda-İş ve Nestle yönetiminin işbirliği ile işten atılan Tek Gıda İş üyesi işçiler, kazandıkları davaların sonucunda mahkemelerden aldıkları işe iade kararlarını uygulatamadıkları için başlattıkları açlık grevini sürdürüyorlar. Üçer kişilik gruplarla sürdürülen açlık grevinin talebi mahkemelerde kazanan işçilerin işe iadesi, isteyen işçilere ise hak ettikleri tazminatların ödenmesi. Zaman zaman direnişçi işçilerden rahatsızlananlar da oluyoır. Ancak kararlılıkta en ufak bir azalma yok. Nestle yönetimi ise henüz talepleri karşılamış değil. 

İşçiler sonuç alınıncaya kadar direnişi sürdürmekte kararlı. Nestle yönetimine talepleri karşılaması için süre verildi. Nestle işçileirn hakkını vermezse ellerinde başka mücadele kozu kalmadığını düşünen işçiler süresiz açlık grevine geçecekler. Direnişçi Nestle işçileri 1 Mayıs işçi bayramını dreniş çadırlarında kutlayacaklar. Tüm sınıf dotlarını bu anlamlı günde yanlarında görmek istiyorlar. Ayrıca Nestle işçileriini temsilen Bursa'da gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamalarında da konuşma yapılacak.

DİP'liler, işçilerin direniş çadırına kitap geitirilmesine yönelik başlattıkları dayanışma kampanyasına destek olarak, DİP Genel başkanı Sungur Savran'ın Türkiye'de Sınıf Mücadelelesi ve Kod Adı Küreselleşme kitaplarını hediye ettiler.