Nestle işçilerinden basın açıklaması

Sendika değiştirdikleri için işten atılan ve Bursa Karacabey’deki Nestle fabrikası önünde 11 aydır direnişte olan Nestle işçileri, 30 Mayıs günü saat 15:00’de basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Fabrika önünde kurdukları çadırda başlattıkları açlık grevini sonlandıran işçilere, 27-28 Mayıs günlerinde polis müdahale etmiş ve birçok işçiyi gözaltına almıştı. Bu saldırıların işçileri yıldırmadığı, aksine mücadelelerini daha da körüklediğini duyurmak için fabrika önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi. İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Tek Gıda-İş Sendikası örgütlenme sorumlusu Suat Karlıkaya şunları söyledi:

 

‘’Saygıdeğer halkımız, Nestle işçilerinin mücadelesi ülkemizde yok sayılan emeğin mücadelesidir. Bugün Nestle işçilerinin yanında durmak demek kendi geleceğinin yanında durmak demektir. İşçilerin ve emekçilerin söz sahibi olduğu bir gelecek için gün beraber mücadele günüdür. Aydınlık bir gelecek için omuz omuza mücadeleye çağırıyoruz sizleri. Nestle firmasından arkadaşlarımızın sorunlarını bir an önce çözmesini ve taleplerin kabul edilmesini istiyoruz. Aksi bir durum veya kararda herkesin bilmesini istiyoruz ki bizler eylemlerimize ara vermeden devam edeceğiz.’’