"Mutfaktaki yangını annemden, tarladaki yangını babamdan, pazar yerindeki yangını kendimden biliyorum: Tabii ki HAYIR diyeceğiz!"

Çorlu'da emekçilerin HAYIR kampanyası, Sağlık Mahallesi pazarında devam etti. Yağmura rağmen oldukça kalabalık olan pazar yerinde  Devrimci İşçi Partisi'nin "Mutfaktaki, tarladaki, pazar yerindeki yangını körükleyecek rejim değişikliğine HAYIR" başlıklı bildirisi büyük ilgi gördü. Bazı pazarcılar müşterilerine vermek için, bazı gençler mahallelerinde dağıtmak için, bazı kadınlar da komşularıyla paylaşmak için Devrimci İşçi Partililerden toplu halde bildiri aldılar. Bir pazarcı "Mutfaktaki yangını annemden, tarladaki yangını babamdan, pazar yerindeki yangını da kendimden biliyorum tabii ki HAYIR diyeceğiz, herkesi de HAYIR demeye davet ediyorum" dedi. Sık sık vatandaşlarla sıcak ve verimli konuşmaların yaşandığı faaliyette alışverişe gelen bir işçi "HAYIR'ı işçiler "evet"i zenginler anlatıyor" diyerek faaliyete destek verdi.

"Evet" oyu vereceğini söyleyenlerle de yapılan görüşmelerde bu tercihin gerekçesi olarak genellikle Erdoğan'ın ve AKP'nin HAYIR diyenleri suçlayıcı propagandasında kullandığı argümanların ifade edildiği gözlemlendi. Ancak somut gerçekler özellikle ekonomik koşullar üzerinden yapılan tartışmalar tercihi ne olursa olsun emekçilerle ortak dilin konuşulduğu anlar oldu. "Evet" tercihini ifade edenler Devrimci İşçi Partililerin Erdoğan ve AKP'nin emperyalizme karşı tutarsız politikalarını eleştirmesi, aynı zamanda hem İsrail hem de Filistin'e dost olmanın mümkün olmadığını söylemesi karşısında genellikle onaylayan bir tutum sergiledi. Hal sisteminin kaldırılması ise herkesin buluştuğu ortak bir talep olarak öne çıktı. Böylece Devrimci İşçi Partisi'nin bildirileri HAYIR tercihinde olan emekçilerin ve küçük esnafın "evet" diyen dostlarını ikna etmesine de vesile oldu.