Manisa’da Gerçek Gazetesi okur kahvaltısı

7 Ağustos Pazar günü Manisa Eğitim Sen bürosunda Gerçek Gazetesi okurları bir araya geldi. Metal, mobilya ve dokuma gibi birçok sektörden işçilerin buluştuğu kahvaltıda Gerçek Gazetesi’nin Ağustos sayısının sunumu ve ardından üzerine tartışma gerçekleştirildi.
 
Türkiye’nin içinden geçtiği süreç, darbe girişimi ve OHAL’in konuşulduğu etkinlikte işçiler fabrikalarından haberler aktardı ve süreci değerlendirdi. Darbe girişimi ve OHAL sonrasında patronları kurtarmak için ortaya atılan milli mutabakat ile patron partilerinin bir araya gelmesinin işçi ve emekçiler için büyük tehlike olduğu belirtildi. Patronların milli mutabakatına karşı çözümün işçilerin birliğini sağlayacak bir işçi cephesi olduğu vurgulandı.
 
Manisalı işçiler Erdoğan’ın darbe girişinin ardından kendini güçlü hisseder hissetmez kıdem tazminatını kaldırmayı yeniden gündeme getirmesine karşı neler yapılması gerektiğini tartıştı. Manisa’daki işçi sınıfı faaliyetinin kıdem tazminatının kaldırılmasına karşı mücadele üzerinden örülmesi gerektiğini savunarak fabrikalarında bu doğrultuda çalışma yapacaklarını, kıdem tazminatını kaldırmak isteyenlerin karşılarında Manisa’dan işçileri bulacağı söylendi.