Manisa’da Birgün gazetesinin haberine cevabımız

Manisa’da Birgün gazetesi Devrimci İşçi Partisi Manisa olarak Güzelyurt Mahallesi’nde yaptığımız sticker çalışmalarına dair 29.03.2017 tarihinde “Devrimciler Yanlış Yolda” başlıklı bir haber yayınlamıştır. Haberin içeriğinde Güzelyurt Mahallesi’nin lüks sitelerden oluştuğu söylenerek, “zengin semtlerde işçi arıyorlar” diyerek imada bulunulmuştur.

Manisa’da Birgün gazetesi lüks semtlerden çıkıp işçilerin emekçilerin yoksul halkın yaşadığı mahallelere uğramadığı, sendikalı olduğu için işten çıkarılan işçilerin, grevi yasaklanan metal işçilerinin yanında taraf olmadığı için olsa gerek Devrimci İşçi Partisini pek tanımıyor. Tanıyor olsa Devrimci İşçi Partisi Manisa’nın Ayakkabıcılar Sitesi, Evren Sanayi Sitesi, Laleli Mahallesi, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalarını da görürdü. Kaldı ki adı geçen Güzelyurt Mahallesi sanayi bölgesine çok yakın olmakla birlikte, işçi ve emekçilerin oturduğu TOKİ’lerin bulunduğu, geleceğin işçilerinin okuduğu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de bulunduğu bir mahalledir.

Referandumda evet çıkması durumunda işçi ve emekçiler kıdem tazminatı, iş güvencesi gibi kazanılmış haklarını “Cumhurpatronluğu” rejimiyle birlikte kaybedecek. Bu nedenle bütün Manisalı işçi ve emekçileri referandumda HAYIR demeye davet etmeye devam edeceğiz.

Biz Devrimci İşçi Partisi Manisa olarak işçilerin olduğu her yerde olmaya çalışıyoruz. Manisa’da Birgün gazetesini de bürolarından çıkıp işçilerin Manisa’sını tanımaya, sendikalı oldukları için işten atılan fabrika işçilerini, grevleri yasaklanan metal işçilerini ve her an işten atılma korkusu yaşayan kamu emekçilerini görmeye çağırıyoruz.

                                                                               Devrimci İşçi Partisi Manisa Örgütü