Lise Bülteni Sınıf'ın ikinci sayısı çıktı!

İlk sayısı İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Bursa ve Tekirdağ Çorlu’da birçok liseliye ulaştırılan politik lise dergisi olan Sınıf yeni sayısı ile beraber daha fazla liselinin sesi olmaya devam ediyor. 

Önümüzdeki günlerde lise sıralarında, sokaklarda, meydanlarda daha fazla göreceğiniz Sınıf ‘ın Emin adımlarla yürüyoruz! adlı başyazısından bir bölümünü aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

“Grevleri yasaklanan işçiler, tacize, tecavüze uğrayan, katledilen kadınlar, sokağa çıktıkları için katledilen çocuklar; hepsinin arkasında devlet var! Varsın bizleri bastırmak için istedikleri yasaları çıkartsınlar. Bizler Gezi ile beraber özgürlüğümüzü kısıtlayanlara karşı Türkiye’nin dört bir yanında sokaklara çıkan, meydanları kuşatan bir gençliğiz! Bizler günü geldiğinde tüm ezilenlerle birleşerek çok daha güçlü barikatlar kuracak olanların elleriyiz, kollarıyız! Bizleri ezenlere karşı birleşeceğiz, coşkun bir sel olup dolduracağız dört bir tarafı ve temizleyeceğiz bu coğrafyayı tüm pisliklerden!”

Sınıf'ın ikinci sayısını şu linkten indirebilirsiniz. 

Sınıf'ı Facebook üzerinden de takip etmek için tıklayınız.