Kod-A işçileri İzmir'de eylem yaptı

Sosyal-İş Sendikası’nda örgütlendikleri için işten çıkarılan Kod-A işçileri, Kod-A şirketinin iş ortaklarından biri olan Türk Telekom Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

DİSK’e bağlı Sosyal-İş Sendikası’nda örgütlenen, aylarca mobinge maruz kaldıktan sonra sürgüne uğrayan daha sonra işten atılan Kod-A işçileri direnişlerini İzmir ve İstanbul'da sürdürüyor. 10 gündür İzmir Gaziemir'de Vodafone Müdürlüğü önünde direnişlerini sürdüren Kod-A işçileri direnişlerinin 10. gününde, 27 Ekim Cuma günü saat 12:30'da İzmir-Çankaya Türk Telekom Müdürlüğü önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Türk Telekom önünde toplanan işçiler adına, basın açıklamasını Sosyal-İş Şube Başkanı Müfit Ereş okudu. Müfit Ereş, işçileri önce sürgün ettikleri daha sonra işverenin, işçileri işten attıklarını söyleyerek direnişin Gaziemir'de Vodafone Müdürlüğü önünde devam edeceğini dile getirdi. Ereş, sözlerini örgütlülüğümüz ve sınıf kardeşlerimizin dayanışması ile kazanacağız diyerek bitirdi. Basın açıklamasından sonra sözü, DİSK İzmir Ege Bölge temsilcisi Memiş Sarı aldı. Sarı, işçileri selamladıktan sonra işçiler haklarını alması için İzmir'de mücadeleyi devam ettireceklerini ifade etti.

 Devrimci İşçi Partisi'nin de katıldığı basın açıklamasında sık sık, '' Yaşasın sınıf dayanışması!'', '' Gün gelecek devran dönecek, patronlar işçiye hesap verecek!'', '' Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!'' sloganları atıldı. Basın açıklaması alkış ve sloganlarla sona erdi.