Kağıthane'de tekstil bülteni çalışması

Tekstil İşçisinin Sesi bültenin yeni sayısı yayınlandı. "Tekstil İşçileri Mücadeleye" başlığıyla çıkan bültenimizin faaliyeti devam ediyor. Bültenimiz, İstanbul'un Çağlayan, Okmeydanı, Hürriyet Mahallesi ve Kuştepe bölgesindeki tekstil atölyelerinin çevresine, personel giriş ve çıkışların yapıldığı yerlere tam boy duvar gazetesi şeklinde asıldı.

Yapılan gözlemlerle ve bölgede çalışan işçilerin aktarımları vesilesiyle özellikle Çağlayan'da Suriyeli işçilerin sayısının arttığı biliniyordu. Bülten çalışmasında bu gerçek bir kez daha görülmüş oldu. Suriyeli ya da mülteci işçilerin sayısının artması tekstil piyasasında ücretlerin geriye çekilmesi anlamına da geliyor. Bunun yanında Türk ve Kürt işçiler arasında milliyetçi, işçi sınıfını bölen eğilimlerin güçlenme tehlikesi de artıyor. Bültenimizde yer alan "Çağlayan'daki tekstil işçilerinin durumu" yazısında Suriyeli işçilerin çalışma koşulları dile getirilmişti. Gerek bülten sayfalarında gerekse kitle çalışmasında düşmanın Suriyeli işçiler değil, patronlar olduğunu dile getirmeye devam edeceğiz. Sadece yerli işçilere değil, Suriyeli işçilere yönelik Arapça özel sayılarla sesleneceğiz.

Yapılan planlamalar neticesinde bülten faaliyetimiz, İstanbul'un başka noktalarında devam edecek.

Tekstil İşçisinin Sesi bülteninin yeni sayısını şuradan okuyabilirsiniz: http://gercekgazetesi.net/sites/default/files/tis_08.pdf

 

Merdiven altı tekstil atölyelerinde çalışan işçilere bültenimizin yeni sayısını ulaştırdık. Bültenimiz, Çağlayan,...

Posted by Tekstil İşçisinin Sesi on 6 Ağustos 2015 Perşembe