İzmir’de Gerçek gazetesi okur toplantısı yapıldı

Devrimci İşçi Partisi İzmir örgütü, 14 Ocak Pazar günü Gerçek gazetesi okur toplantısı gerçekleştirdi. DİP İzmir İl Örgütü bürosunda buluşan Devrimci İşçi Partililer ve Gerçek gazetesi okurları, gazetenin Ocak sayısı çerçevesinde Türkiye'de ve dünyada yaşananları konuştu, tartıştı.

Toplantı, bir yoldaşımızın sunumuyla başladı. Yoldaşımız, Gerçek gazetesinin 100 sayılık geçmişinden bahsetti, gazetenin görevinin tek başına habercilik olmadığı, işçi sınıfının bağımsız sesini yükseltmek olduğuna dikkat çekti. Daha sonra OHAL'i kaldırmak, emekçi halka refah ve huzuru getirmek, ekmek ve hürriyet kavgasını birleştirmek için işçi sınıfının birleşmesi gerektiğini vurguladı. Daha fazla HT Solar örnekleri yaratılması gerektiğini söyledi. Bunun da ancak '' İşgal, grev, direniş'' şiarıyla yapılabileceğini ifade etti.

Toplantının ikinci bölümü katılımcıların katkılarıyla devam etti. Emperyalizme karşı mücadele bayrağını taşıyan tek partinin Devrimci İşçi Partisi olduğunu belirtildi, 1968'deki öğrenci gençliğin Komer'in arabasının yaktığı gün olan 6 Ocak’ta DİP’in ODTÜ eylemi hatırlatıldı.