İzmir'de Berkin Elvan'ın 15. yaşı için eylem

Başından gaz kapsülüyle vurularak yaralanan ve komada 204. gününde bulunan Berkin Elvan’ın 15. yaş günü İzmir’de buruk bir şekilde ve onu bu hale getirenlere karşı öfkeyle kutlandı. 

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi Tansaş önünde Gündoğdu İskele Forumu'nun çağrısıyla toplanan forum ve demokratik kitle örgütü üyeleri Gündoğdu Meydanı'na yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş boyunca İzmir Müzisyenler Derneği’nin grubu olan Praksis marşlarıyla yürüyüşe desteğini sunarken, “Berkin Elvan, iyi ki doğdun”, “Diren Berkin İzmir seninle”, “Katil devlet hesap verecek” ve Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a atıfla “Bilal sen hiç ekmek aldın mı” sloganları atıldı ve alkışlar, ıslıklar eşliğinde meydana varıldı. 
 
Meydanda bekleyen kitleyle buluşan yürüyüş kolu burada hep bir ağızdan Ahmet Kaya’nın Doğum Günü şarkısını Berkin için söyledi. Ardından dilekler dilenerek balonlar gökyüzüne bırakıldı. Yapılan kısa konuşmada Berkin’in 15 yaşına uykuda girmesinin sorumlusu olanların yolsuzlukları, rüşvetleri, bütün pislikleri son günlerde ortalığa dökülenler olduğu vurgulandı.