İzmir Form Mukavva grevi 15. gününde

Devrimci İşçi Partisi, İzmir Torbalı’da 15. gündür grevde olan Selüloz-İş Sendikası’na üye Form Mukavva Fabrikası işçilerini ziyaret etti.

Selüloz-İş Sendikası’nda örgütlü olan Form Mukavva Fabrikası’nda çalışan 43 işçi TİS (Toplu İş Sözleşmesi) sürecinin olumsuz sonuçlanması üzerine 24 Mayıs günü greve çıktı.

15 gündür Torbalı’daki fabrikalarının önünde nöbet tutan işçileri sınıf kardeşleri yalnız bırakmadı. Grevde ki işçiler her gün bir sendikanın ziyaret ettiğini, işçi servisleriyle geçen işçilerin alkışlara destek verdiklerin dile getirdi. İşverenin 15 günlük grev süresince görüşme talep etmediğini dile getiren işçiler, bu sürecin kazanımla sonuçlanacağını ve bu nedenle grevin ilk gününden bu yana coşkunun devam ettiğine değindi. Form Mukavva Fabrikası’nda daha önce sendika sebebiyle işten çıkartılan arkadaşları için direniş çadırı kurduklarını söyleyen işçiler “o direnişi zaferle sonuçlandırdık, şimdi grevimizi zaferle sonuçlandıracağız sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Grevi 15. Günü Devrimci İşçi Partisi beraberinde Birleşik Metal-İş sendikası ziyaret etti. Sık sık “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!”,”Zafer direnen işçinin olacak!”  sloganları atıldı.