İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde grev kapıda!

İzmir Belediyesi'ne bağlı İZELMAN ve İZENERJİ işçilerinin Büyükşehir Belediyesi'yle sürdürdüğü toplu sözleşmede tıkanıklık aşılabilmiş değil! Aylardır devam eden toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alamayan DİSK'e bağlı GENEL-İŞ Sendikası, bir süre önce Büyükşehir Belediye binasına grev kararını asmıştı. Grev kararının asılmasından bu yana eylemlilik içinde olan sendika, 11 Temmuz Perşembe saat 14.00'da Basmane'de bulunan GENEL-İŞ binasının önünde toplanan binlerce işçisiyle beraber, İzmir'in en önemli caddelerinden olan Fevzi Paşa Caddesi'ni trafiğe kapatarak sloganlar eşliğinde Büyükşehir Belediye binasının önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. 

Yürüyüşün sonunda yapılan açıklamada, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ve belediye bürokratlarına son bir ihtarda bulunuldu. 26 Temmuz'a kadar bir sonuç alınamadığı durumda aynı gün, yani Salı günü greve çıkılacağı beyan edildi.
 
Yürüyüşün başından sonuna kadar destek veren DİP militanları, Gerçek Gazetesi-Çapulcu Özel Sayısını işçilerle buluşturdu.