İTÜ'de tekfirci provokasyon tutmadı

İTÜ'de caminin yerinin değiştirilmesini isteyen tekfirci ve mezhepçi bir grubun provokasyonu tutmadı. İTÜ öğrencileri, cami provokasyonuna prim vermedi.

MED çimlerinde Tevhid ve Adalet Topluluğu ismiyle örgütlenen, içinde sosyal medya hesaplarında El Nusra'ya övgüler yağdıranların da bulunduğu bir grup "caminin uzağa yapılması" gerekçesiyle eylem düzenledi. "Kafirler için yaşasın cehennem" sloganları atıp namaz kılan grup, asıl amaçlarının ne olduğunu attıkları sloganlarla gösterdi. Sık sık tekbir çeken grup açıklamalarında İTÜ'de İslami hareketin uyanışından bahsetti.

Her zaman öğrencilere müdahale etmek için üniversiteye gelen polis, "caminin uzağa yapılmasını istemeyen" ve çoğu İTÜ öğrencisi olmayan tekfirci gruba neredeyse yardım etti. İTÜ öğrencilerinin tepkisi üzerine ÖGB ve polis, grubu korumak için barikat kurdu.

İTÜ'de cami provokasyonu tutmadı. İTÜ öğrencileri, tekfircilere ve mezhepçilere geçit vermeyecek!İTÜ öğrencileri, İTÜ'ye yapılan caminin yerinin uzak olmasını protesto eden AGD'li gruba prim vermedi. İTÜ öğrencileri, "Kafirler için yaşasın cehennem" sloganlarını atan tekfirci gruba ve okula giren polise sloganlarla ve marşlarla tepki gösterdi.

Posted by Devrimci İşçi Partili Öğrenciler on 25 Kasım 2015 Çarşamba

 

Eylemi organize edenlerin sosyal medya hesaplarında yayınlanan iletilerde ise "IŞİD medyanın gösterdiği kadar gaddar değil" gibi ifadeler, El Nusra destekleyicisi resimler dikkat çekiyor.

 

Cami provokasyonu tutmadı! İTÜ'de tekfircilere ve mezhepçilere geçit vermeyeceğiz!İTÜ'de MED çimlerinde Tevhid ve...

Posted by Devrimci İşçi Partili Öğrenciler on 25 Kasım 2015 Çarşamba