İTÜ’de mezhepçi çetelerin saldırıları devam ediyor

Bugün (2 Mart Çarşamba) İTÜ mezhepçi çetelerin bir saldırısına daha sahne oldu. “Ahrar-uş Şam onurumuzdur!” diyen İTÜ Beyan isimli çete, Ayazağa yemekhanesinde bildiri dağıtmaya çalıştı. Devrimci öğrenciler tarafından engellenen gruba her zamanki gibi İTÜ güvenliği yetişti. İTÜ ÖGB’sinin çeteleri kollamasından sonra üniversite dışına çağrı yapan grup kalabalıklaşmaya devam etti. Mezhepçi sloganlar atan grup, Suriye’deki cihatçı çeteleri savunan sloganlarla İTÜ öğrencilerine tehditler savurdular. Güvenliğin gözü önünde ellerinde sopalarla beklediler.

Ardından çevik kuvvet ve TOMA barikat kurdu. Uzunca bir süre araya set çeken çevik kuvvet mezhepçi grubun büyümesine müsaade etti. Özgür-Der isimli mezhepçi örgüt ve birçok mezhepçi sosyal medyadan İTÜ’ye destek ve katliam çağrısı yaptı. Bekleyiş sürerken sivil polisler, "birazdan olacakları göreceksiniz" diye öğrencileri tehdit etti. Zamanın ilerlemesiyle birlikte çeteler çevik kuvvet gözetiminde ellerinde sopalarla öğrencilere saldırdı. Polis ve mezhepçi çetelerin işbirliği bir kez daha gözler önüne serildi. Ayrıca, İTÜ Beyan isimli mezhepçi grup, dün İTÜ Rektörlüğünden izin alarak etkinlik gerçekleştirmiş, devrimciler etkinliğin yapılacağı yere gidip çeteleri ve onu kollayan İTÜ Rektörlüğünü protesto etmişlerdi.  

İTÜ’de devrimci ve yurtsever öğrenciler mezhepçi çetelere karşı üniversitelerini savunuyor ve güçlü bir şekilde haykırıyorlar: “İTÜ’de mezhepçi, cihatçı çetelere yer yok!” 3 Mart Perşembe günü herkesi 12.30’da Ayazağa Kampüsü’nde buluşmaya, Ortadoğu’yu barbarlık çölüne çevirenlere karşı yürümeye çağırıyoruz!