İTÜ'de 8 Mart çalışması

İTÜ’de Devrimci İşçi Partili Kadınlar 8 Mart’ı kampüslerde çalışan emekçi kadınlarla birlikte geçirdi. Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırladıkları kartları kadın emekçilere hediye ettiler. Maçka ve Ayazağa kampüslerinde temizlik ve yemekhane işçilerine hediye edilen kartlarla, emekçi kadınların sendikalaşma sürecinde yalnız olmadığı, erkek egemen sisteme ve kapitalizme karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiği belirtildi. Hediye edilen kartları emekçi kadınlar sahiplendi ve kadın öğrencilere teşekkür etti. Emekçi kadınlara dağıtılan kartların tam metni ise şöyle:

‘’İTÜ’de çalışan emekçi kadın, emeğinle var ettiği okulumuzda düşük bir ücret karşılığında saatlerce çalıştırılıyorsun. Sendikalı bile olmana izin vermeyen patronun her hak talebinde türlü düzenbazlıklarla sana engel oluyor. Tüm bunların yanında evdeki bütün iş yükü de senin üzerinde. Bugün 8 Mart! Seni beni her gün ezen erkek egemen sisteme ve emeğini sömüren kapitalizme karşı mücadele günü! Ve Devrimci İşçi Partili Kadınlar olarak bilmeni isteriz ki; bu mücadelende asla yalnız yürümeyeceksin!

Dünya Emekçi Kadınlar Günün kutlu olsun!

İTÜ’den Devrimci İşçi Partili Kadınlar’’

Ayrıca İTÜ’de DİP’li Kadınlar, kadın öğrencilerin ücretsiz, güvenli ve sağlıklı barınma koşullarını talep eden ve kadınları erkek egemenliğe ve kapitalizme karşı mücadeleye çağıran afiş ve sticker çalışması yaptılar.