İstanbul Çınar Otel'de mobbing artarak devam ediyor: 19 yıllık işçi atıldı!

Çınar Otel'de mobbing artarak devam ediyor.
 
Çınar Otel Genel Müdürü Esen Çetingil bir mobbing uygulaması olarak, istirahatli veya raporlu olan işçilerin evlerine müdürlerini gönderip kontrol ettireceğini  söylediği bir yazıyı panoya asmıştı.
 
Asılan bu yazı Turizm Otel İşçilerinin Sesi (TOİS ) , Ekşi Sözlük ve diğer sosyal medya organlarında geniş yer tutunca  çılgına dönen otel müdürü çareyi yine işçiye saldırmakta buldu.
 
Şüphelendiği  işçilerden iki kişinin telefonuna el koyan Çınar Otel patronu, tespit ettikleri işçiyi odasına çağırarak hakaret edilip istifaya zorladı. İşçi ise bu yazıyı, sendikası olan TÜM EMEK SEN'e bildirmek için gönderdiğini bunun da hakkı olduğunu söyledi. Bunun üzerine işçiye savunması yazdırıldı. İşveren de bir karşı savunma yazarak işçiyi hırsızlıkla suçladığı bu karşı savunmayı işçiden imzalamasını istedi ancak işçi imzalamadı.  
 
Yaşananların üzerine İşçileri toplayan yönetim tekrar hakaretler ederek işçileri sendikadan istifaya zorlayarak 13 işçiyi istifa ettirdi. Telefonuna el koyduğu işçiyi de tazminat vermeden işten attı.
 
Biz turizm işçileri mobbinge ve keyfi işten atmalara karşı çıkmak, sendika hakkımızı savunmak için bir olmaktan ve emeğimizi savunmaktan başka çaremiz yok.