İstanbul Avcılar Belediyesi işçileri CHP İl binasına yürüdüler!

İstanbul Avcılar Belediyesi taşeron çalışan 200 temizlik işçisini bu sabah işten attı. Tüm işten atılmalara karşı işçiler CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına yürüyüş gerçekleştirdiler. Taksim-Tünel’de toplanan Avcılar Belediyesi işçileri ve dayanışma platformu buradan yürüyüşe başladı. Yürüyüş esnasından sık sık "Yaşasın sınıf dayanışması!", "Sendika hakkımız engellenemez!", "İşçi düşmanı Handan Toprak!" sloganları atıldı.

Taleplerini haykırmak için CHP il binası önüne gelen işçiler basın açıklaması gerçekleştirdiler.  Ardından Belediye-İş temsilcileri işçilerin taleplerini iletmek için CHP yetkilileri ile görüşmeye geçti. Bu sırada işçiler binanın önünde oturma eylemi yaptı. Oturma eyleminde işçiler sınıf dayanışmasının öneminin altını çizerek Tedi ve Metro market işçilerine selam yolladılar. Tüm bunlar yaşanırken polis sermayenin koruyucusu olarak CHP binasının önüne yığılmıştı.

Görüşmeden çıkan sendika temsilcileri işçilerin taleplerini ilettiklerini ve CHP yetkililerinin Avcılar Belediyesi ile görüşeceğini bildirdiler. İşçiler ve dayanışma platformu sonucu beklemek için şantiyeye dönmek üzere otobüslere yürüyerek eylemi sonlandırdı.

Ne yaparlarsa yapsınlar engel olamayacaklar, kazanan direnen işçiler olacak!

Emek düşmanı Handan Toprak kaybedecek, Avcılar işçisi kazanacak!