İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy'ün 2. sayısı çıktı

İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy Bülteni'nin 2. sayısı çıktı. Çeşitli fabrikalardan haberlerin yer aldığı bülten büyük metal grevi rüzgarının E.G.O işçilerinin mücadelesiyle ulaştığı Çorlu'da, sabahın erken saatlerinden itibaren servis duraklarında çeşitli vardiyalardaki işçilere dağıtıldı. Binlerce bülten Çorlu-Çerkezköy bölgesinde çalışan işçilerin yoğun ilgisi ile kısa süre içinde tükendi. 

Çeşitli fabrikalardan haberlerin yanı sıra bültenin ana yazısında şu cümleler yer alıyor: "Ayrı ayrı fabrikalarda işçiler mücadele ediyor. Şimdi onları birleştirme zamanı! Metal grevinin deneyim ve derslerini sektör ayrımı gözetmeksizin tüm işçi sınıfının kazanımı haline getirelim. Sendikalarımızda örgütlenelim ama sadece üye olmakla yetinmeyelim. Taban örgütleri oluşturalım, kitlesel, fiili ve meşru mücadele ile sendikaları bürokrasinin hakimiyetinden kurtaracak bir işçi denetimi kuralım."

Bu çağrıya paralel olarak bülten dağıtımının yanı sıra "Sendikaya üye ol! Sahip çık! Denetle!" yazılı afişler de işçi servislerinin duraklarına, fabrikaların çevresine yapıldı. 

İşçinin Sesi Çorlu Çerkezköy Bülteni'nin 2. sayısına sitemizden ulaşmak için tıklayın.

Ayrıca Facebook üzerinden de takip etmek için tıklayın