İki ayda bir yayınladığımız Sınıf Bülteni'nin 3. sayısı çıktı!

Bültenimizle birlikte, liselerdeki sınıflarımızdan toplumdaki sınıfımıza omuz vermeye, liselerde örgütlenmeye devam ediyoruz. 

Bu bülten bir yandan toplumdaki sınıfın sesini lisedeki arkadaşlarımıza taşırken bir yandan da okullarımızdaki sorunlarımızı diğer okullardaki arkadaşlarımıza anlatmanın bir yolu oldu. Ve daha ilk sayısında meyvelerini vermeye başladı. Liselerimizden çıkıp metal grevine, işçilerin onurlu mücadelesine omuz verdik! Özgecan'ın katledilmesine karşı sokakları doldurduk! Bu doğrultuda geçtiğimiz sayıda metal işçilerinin grevine, Özgecan'ın katledilmesinin ardından yükselen mücadeleye, Ceylan Önkol'dan Uğur Kaymaz'a Berkin'in kardeşlerine, okullarımızda yaşadığımız sorunlara kadar birçok konuya geniş yer ayırdık. Bir yandan coşkuyla Newroz meydanlarını, 8 Mart alanlarını doldururken diğer yandan da Sınıf'ın 3. sayısının hazırlıklarına devam ettik.

Nisan-Mayıs tarihli çıkan Sınıf'ın 3. sayısını da Mayıs ayında yitirdiğimiz devrimcilerden Deniz Gezmiş ve yoldaşlarına, İbrahim Kaypakkaya'ya, elbette 1 Mayıs'a, 31 Mayıs'ta Gezi ile başlayan halk isyanına, bozuk sınav sistemine, meslek liselerinde yaşanan yoğun sömürüye ayırıyoruz.

Sınıf, liselerde sınıf mücadelesini anlatmaya devam edecek!

Lise Bülteni Sınıf