Grup Tekstil işçileri yalnız değildir!

Grup Tekstil işçileri yalnız değildir!

Tekirdağ Çorlu'da Grup Tekstil işçileri, kapanan fabrikadan ödenmemiş maaşlarını ve kıdem tazminatlarını almak için 35 gündür direniyor.

Devrimci İşçi Partisi olarak fabrika önündeki direnişlerini ziyaret ettiğimiz işçiler, son çalıştıkları Ocak ayının maaşlarını dahi alamadan ihbar süresinde izne çıkarıldıklarını, Mart ayında fabrikanın kapandığını ve birçoğunun 15-20 yıllık kıdem tazminatlarını da alamadıkları için mağdur olduklarını anlattılar. Fabrikayı satan patronların, fabrika kapanmadan haklarının hepsini ödeyecekleri konusunda yeminler ettiklerini ancak aylar geçmesine rağmen alacaklarını alamadıklarını, 150 işçi fabrika önünde direnişe geçip, dava açınca patronların bu defa dalga geçer gibi, alacaklarının %65'ini helal etmelerini kalan %35'lik kısmı da 7-8 yıl içinde taksitle ödeyebileceğini söylediklerini aktardılar. Fabrika önü direnişin yanı sıra patronların yaşadıkları yerlere de giden işçilerden patronlar köşe bucak kaçıyor şimdilik.

Alacaklarını son kuruşuna kadar alana dek mücadeleyi sürdürmekte kararlı olduklarını belirten Grup Tekstil işçileri emek dostlarını direnişlerine destek vermeye, mücadelelerini duyurmaya çağırıyor. Biz de Devrimci İşçi Partisi olarak işçilerin yanında olarak Grup Tekstil işçilerinin yanındayız. Kârların sefasını işçilerle birlikle sürmeyen patronların her türlü zararı işçilere ödetmeye çalıştığı bu düzende zafer her zaman direnen emekçinin olacak.