Grevci işçiler, belediye yönetiminin baskılarına taviz vermiyor.

Bakırköy Belediyesi işçileri, direnişlerinin 18. gününde yönetimden gelen saldırıların bir yenisine daha şahit oldular. Yönetim, grevci işçilere "mazeretsiz ve haber vermeksizin işe gelmeme" gerekçesiyle tutulan tutanakları gönderdi.

Yönetim tabii ki grevci işçilerin çalışmayacaklarını, dolayısıyla da iş yerlerine gelmeyeceklerini, greve çıkan işçinin her gün iş yerini arayarak “Bugün gelmiyorum.” demesine gerek olmadığını biliyor. İşte burada da yönetimin amacı ortaya çıkıyor: işçileri yıldırmak!

Daha önce BYUAŞ'ın işçileri 2 ile 5 yıl hapis ile tehdit etmesinden sonra gelen bu saldırının ertesinde yönetim işçileri yıldırmak için her türlü yöntemi denemeye devam ediyor. Eğer yönetim işçileri arıyorsa onları bulabileceği yer iş yeri değil Bakırköy Özgürlük Meydanı'ndaki grev çadırıdır!

İşçiler talepleri kabul edilene kadar da geri adım atmayacak ve iş yerlerine döneceklerdir. Belediye çok meraklıysa işçiler işlerine döndükten sonra işe gelmemeleri durumunda tutanak tutabilir. O zamana kadar bize düşen işçilerin sesinden bir kez daha haykırmaktır: Direne direne kazanacağız!