Gebze, Ankara ve Eskişehir'de Metal İşçisinin Sesi çalışması

Metal grevi devam ederken Metal işçisinin sesi bülteni metal işçilerine ve emekçi halka ulaşmaya devam ediyor. Gebze, Ankara ve Eskişehir'de yapılan bülten dağıtımları ve masa çalışmalarıyla hem mücadeleye hazırlanan metal işçilerine ulaşılıyor hem de başka emekçi bölüklerine metal işçisinin mücadelesi aktarılıyor.

Gebze kent merkezinde Metal İşçisinin Sesi bülteni masası açıldı, "Fabrikaları MESS'e ve Türk Metal'e dar edeceğiz" başlıklı bülten dağıtımı yapıldı. Çalışmada, metal işçilerinin hemen hemen tamamı süreçten haberdarken diğer sektörlerden işçilerin bir kısmının grev hakkında bilgisi vardı. Çalışmada, "bundan sonra ne olacak, biz de fabrikamızda Türk Metal'i, kovmak istiyoruz" soruları ana gündem oldu. Masada, metal işçilerinin grevine destek vermek için açılan imza föylerini birçok işçi tereddütsüz imzaladı. Metal grevinin hepimizin grevi olduğu, mücadelenin yükseltilerek başka fabrikalara taşınması gerektiği yüksek sesle ajitasyonlarla aktarıldı. Türk Metal yanlısı bir grup, kısa çaplı provakasyon yaratmak istese de çalışma devam ettirildi, metal işçilerinin grevi daha gür bir sesle kitlelere aktarıldı.

 

 

 

Metal İşçisinin Sesi Gebze'de. Gebze işçi ve emekçilerini metal grevini desteklemeye çağırıyor! İşçiler bildirilerimize yoğun ilgi gösteriyor. Yaşasın sınıf dayanışması! #Metaliscileridireniyor #DirenFord #DirenReno #DirenTürkTraktör

Posted by Metal İşçisinin Sesi on 24 Mayıs 2015 Pazar
 

 

Eskişehir'de Adalar mevkinde Ford İnönü fabrikasının greve katılması aktarıldı. Metal İşçisinin Sesi'nin yeni sayısının dağtımı yapıldı. Ankara Kızılay'da ve ODTÜ emekçilerine bülten dağıtımı yapılarak Ankara'daki Türk Traktör işçilerinin mücadelesi anlatıldı.