Flormar işçileri iki aydır direnişte!

Gebze Organize Sanayi’de bulunan Fransız kozmetik tekeli Flormar’da direniş ikinci ayına ulaştı. İşten atılan 127 işçi ve üyesi oldukları Petrol-İş Sendikası işe iade mücadelesi veriyor. Direnen işçiler fabrikanın önüne kurdukları çadırda bekleyişlerini slogan, marş ve türkülerle sürdürüyorlar. Morallerin yüksek olduğu direniş alanına ziyaretler de gerçekleşiyor.

İki aydır direnen Flormar işçileri vardiya değişimleri ve çay aralarında kendi tabirleriyle Flormar cezaevi yani fabrikanın içine seslenerek üretimdeki arkadaşlarından destek istiyorlar. Vardiya giriş ve çıkışlarında servislerde direnen işçilere el sallayarak işçiler destek veriyor. Geçtiğimiz hafta yedi işçi direnen işçilere el salladıkları ve destek verdikleri gerekçesiyle işten atıldı. Büyük çoğunluğu kadın olan işçiler kazanana kadar mücadele edeceklerini söylüyorlar.

Dışarıda mücadele devam ederken içerde de Petrol-İş üyeleri baskılara karşı mücadele ediyor. Yetki başvurusunun yapıldığı fabrikada patron dedikodular çıkararak, direnen ve üretimdeki işçilerin arasındaki beraberliği bozmaya çalışıyor. Direnen işçiler ise sabahtan akşama slogan ve şarkılarla yüksek moralle direnmeye devam ediyorlar.