Eskişehirli emekçiler 1 Mayıs'ta Sıhhiye Meydanı'nda bir araya geldi

DİSK, KESK, TTB ve TMMOB'un çağrısıyla Eskişehirli işçi ve emekçiler saat 11.00'de Sakarya Caddesi'nde toplanmaya başladı. Sakarya Caddesi'nin başından saat 12:00'de başlayan yürüyüş, caddenin sonunda miting alanı olarak belirlenen Sıhhiye Meydanı'na kadar devam etti. 

Devrimci İşçi Partisi de Sakarya Caddesi'nde "Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin" ve "Barış istemek yetmez AKP'yi yenmeden bu savaş bitmez!" pankartları ile kortejdeki yerini aldı. Yürüyüş sırasında "Atlen yoldaş ölümsüzdür" ve "Yoldaşa sözümüz dünya devrimi" sloganlarıyla Devrimci İşçi Partisi Merkez Komitesi üyesi Atlen Yıldırım anıldı. Ayrıca yürüyüş boyunca "Yaşasın sosyalist dünya devrimi", "İşçinin kıdemi genel grev sebebi", "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek" sloganlarının atıldığı Devrimci İşçi Partisi korteji miting alanına  "Oraç çekiç yukarı daha daha yukarı!" sloganıyla girdi.  
 
Tüm kortejlerin alana girmesiyle 1 Mayıs programı saygı duruşu ve enternasyonalin okunmasıyla başladı. Ardından Tertip Komitesi adına konuşma yapıldı. Konuşmadan sonra sahneye çıkan grupların yaptığı müzik dinletisinin ardından miting sona erdi.