Eğitim-Sen'den Levent Dölek'le dayanışma çağrısı: "15 Aralık Salı günü saat 9.15'te İ.Ü. Merkez Kampüs havuzlu bahçede toplanıyoruz!"

Eğitim-Sen 6 no.lu Üniversiteler Şubesi, 10 Ekim katliamının ardından düzenlenen eylemlerde İstanbul Üniversitesi baştemsilcisi Levent Dölek'in öğrencileri boykota ve direnişe çağırmakla suçlanmasına karşı dayanışma çağrısı yaptı. Soruşturmanın yapılacağı saat ve yerde (15 Aralık Salı günü saat 09.15'te İ.Ü. Merkez Kampüs Havuzlu Bahçe'de) toplanarak Levent Dölek'e destek verme çağrısı yapan Eğitim-Sen şu açıklamayı yaptı:

10 Ekim Saldırısı Devam Ediyor

 Ankara’da bir barış mitingini kana boğan o alçak saldırının ardından Hayatı Durduruyoruz dedik. Yüz arkadaşımızı kurban verdikten ve yetkililer kameralar karşısında sırıtırken başka ne yapabilirdik ki… Pazartesi günü İstanbul’da cenazelerimizi kaldırdık, Salı günü öfkemizi ve acımızı iş yerlerimize taşıdık. 12 Ekim Salı günü iş yerimizde, 10 Ekimde düşenlere yardım etmeye çalışanları gaza boğanlar ve onların yardakçıları bizi takipteydi.

Öğreniyoruz ki 12 Ekim günü İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesindeki iş bırakma eylemini takip edenler, anmamızı da yalana boğmuş: güya, iş yeri baş temsilcimiz Dr. Levent Dölek öğrencileri “boykota” davet etmiş. Öğrencilerimiz zaten boykottaydı, Levent sizi edebe davet etti. Olgularla bağdaşmayan bir tutanağa dayanarak Levent’e soruşturma açanlar bu ucuz numarayla Eğitim Sen'lileri tedirgin edebileceklerini mi sanıyorlar!

15 Aralık günü Levent ifadeye çağrılmış, ifademizi hep birlikte gidip vereceğiz; akademik özgürlükler mücadelesinin dayanışmacı usulüyle.

 Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiçbirimiz.